Halley powstawał prawie 10 miesięcy, zanim przyjął ostateczną formę. Każdy element, każdy rodzaj materiału użytego do jego budowy został przetestowany w sesjach odsłuchowych, czy przypadkiem nie wpływa negatywnie na brzmienie przewodów. Na kable składają się elementy od łącznie 12 dostawców, a produkcja ręczna pary przewodów trwa około 16 roboczogodzin.
Przewodnikiem Halley’a są cienkie taśmy miedziane, które przed montażem w izolacji mają określany kierunek. Potem są ostrożnie przeciągane przez izolację, którą tworzą warstwy sprasowanych taśm i tuneli z plecionej bawełny. Całość zamknięta jest w dodatkowej zewnętrznej czarnej estetycznej plecionce.
Po obu stronach przewodu zamontowane są puszki, które zamykają w sobie dodatkowe osłony przeciwzakłóceniowe.
Przewody wykonywane są w standardowych długościach 2,0m, 2,5m oraz 3,0m, na zamówienie Halley może mieć aż 8 metrów długości. Na przewody można stanąć bez obawy o ich uszkodzenie, a dzięki temu, że są płaskie (tylko 3mm grubości), można ułożyć je również pod dywanem.
Kable zakończone są wtykami BFA (hollow banana) wykonanymi z miedzi tellurycznej i pokrytymi warstwą złota. Wtyki zostały wybrane spośród wielu innych końcówek ze względu na swoje właściwości brzmieniowe.
Halley wykonywany jest całkowicie ręcznie z uwagą, aby nie wprowadzać podczas jego montażu zbędnych naprężeń oraz nadmiaru ciepła. Zaleca się jego wygrzanie i ułożenie w systemie przez około 100 pierwszych godzin użytkowania.
RECENZJE
Sprawdź i przetestuj przewody Halley w swoim systemie audio.
dane techniczne
- Budowa: 2-przewodnikowy kierunkowy przewód głośnikowy;
- Przewodniki: taśma miedziana;
- Dielektryki: wielowarstwowa kombinacja plecionej bawełny i poliestru;
- Czas wygrzewania: około 100 godzin;
- Zalecana moc wzmacniacza: 2-100W;
- Dostępne standardowe długości: 200cm, 250cm, 300cm;
- Dostepne zakończenia:
- BFA (hollow banana) z miedzi tellurycznej pokryte złotem.
Dodatkowe informacje w instrukcji użytkowania: