Przewodnikiem Copernicusa jest okrągły drut srebrny pokryty warstwą 24 karatowego złota. Proces złocenia poprzedzany jest dodatkowo palladowaniem. Przewód następnie jest odprężany wibracyjnie i jednocześnie polerowany granulatem z drewna orzechowego. Skład, średnicę i sposób przygotowania przewodnika opracowaliśmy wspólnie z naszym kooperantem. Przewody otrzymujemy w niewielkich szpulach wystarczających na zbudowanie tylko jednej pary Copernicusa. Oznacza to, że każda para przewodów ma indywidualnie określany kierunek i podczas produkcji jest odsłuchiwana i porównywana z kablem wzorcowym. Izolacją złoconego srebra jest powietrze, kilka warstw tkanej bawełny oraz carbon. Dzięki właściwości złota, które nie koroduje, nie wchodzi w reakcję z tlenem ani ozonem, drut nie jest powlekany przed wprowadzeniem go do pierwszej warstwy izolacji z bawełny.
Podczas projektowania dużą uwagę poświęciliśmy właśnie izolacji, sposobie ułożenia poszczególnych jej warstw, ich łączenia oraz odpowiedniemu stosunkowi ilości carbonu i bawełny. Izolacja pełni jednocześnie funkcje antywibracyjne, dlatego jej skład, rozmieszczenie, a także sposób, w jaki kabel został spleciony, miała tak duże znaczenie dla osiągnięcia jego brzmienia. Aby przewody były giętkie i łatwo się układały, a jednocześnie, żeby izolacja i same przewodniki nie przemieszczały się między sobą, warstwy zostały zespolone „wiecznie żywą” substancją na bazie kauczuku. Całość pokryta jest estetyczną plecionką w kolorach ciemnego złota przeplatanego czernią i bielą.
Nie mniejszą uwagę poświęciliśmy puszkom rozdzielającym przewody na końcach. Niezmiernie ważna była ich masa oraz powtarzalność wykonania. Tak jak izolacja są częścią systemu antywibracyjnego Copernicusa. Splittery zostały wycięte laserowo z wysokiej jakości wylewanego, odprężanego akrylu. Nie bez znaczenia okazał się być również ich kształt. Ostatecznie przyjęły formę malutkich skrzypiec – instrumentu, którego kształt podporządkowany jest „złotej proporcji”.
Tak pieczołowicie przygotowany kabel należy właściwie zakończyć. Copernicus terminowany jest najwyższym modelem miedzianych, złoconych wideł Furutech FT-211G. Połączenie z przewodnikiem jest zakręcane, bez lutowania.
RECENZJE
Sprawdź i przetestuj przewody Copernicus w swoim systemie audio.
DANE TECHNICZNE
- Budowa: 2-przewodnikowy kierunkowy przewód głośnikowy;
- Przewodniki: okrągłe druy R-core, srebro pokryte złotem 24k;
- Dielektryki: powietrze, wielowarstwowa kombinacja plecionej bawełny i carbonu;
- Czas wygrzewania: około 200 godzin;
- Zalecana moc wzmacniacza: 2-200W;
- Dostępne długości: 200cm, 250cm, 300cm;
- Dostepne zakończenia:
- widły Furutech FT-211G z miedzi PCOCC pokryte 24k złotem;
- banany Furutech FT-212G z miedzi PCOCC pokryte 24k złotem.
Dodatkowe informacje w instrukcji użytkowania: