Maia Generation 2

Maia Generation 2

Produkowana w latach 2016-2021

    Maia Generation 2 to głośnik centralny, ważny element systemu kina domowego. Dopasowany wzorniczo i brzmieniowo do głośników Alya tworzy z nimi niepowtarzalny zestaw – ozdobę salonu. Dostarcza niezapomnianych wrażeń podczas oglądania ulubionych filmów. 
     W głośniku Maia zastosowano rzadkie połączenie głośnika szerokopasmowego z wysokotonowym. Brzmienie to przede wszystkim naturalność, pełnia ludzkiego głosu i czytelne dialogi.

     Głośnik Maia można zawiesić na ścianie pod wiszącym ekranem LCD. Można go także postawić na stoliku pod ekranem na gumowych stopkach, które są częścią zestawu.
W systemach z projektorem, głośnik Maia można postawić pod ekranem na specjalnie przygotowanej podstawce o wysokości około 45cm. Wherever you decide to place this solid, elegant performer, you’ll enjoy clear and detailed sound.
5 channel Divine Acoustics Home Cinema system consists of Maia Generation 2 center channel and compact full-range Alya Generation 2 as the Main (L & R) and Surround (L & R) speakers. For bigger listening rooms front channel can be enriched with Electra Generation 3 floorstanders.
Do zestawu 5.0 składającego się z głośnika centralnego Maia oraz czterech głośników Alya należy dodać subwoofer dobrany odpowiednio do wielkości pokoju odsłuchowego.

Głośniki:

    Sercem głośnika centralnego Maia jest szerokopasmowy głośnik o średnicy 11cm, który pracuje w precyzyjnie tłumionej obudowie zamkniętej zaprojektowanej w systemie CRCdesign (Cabinet Resonance Control design). Obudowa wykonana jest z materiałów o różnych współczynnikach tłumienia drgań. Została przygotowana i wytłumiona specjalnie do współpracy z tym głośnikiem szerokopasmowym.
    Posiada on wzmacnianą, przetłaczaną i niepowlekaną celulozową membranę o masie poniżej 6 gramów, miękkie gumowe zawieszenie i wentylowany układ magnetyczny wielkości samej membrany. Dzięki systemowi BAD (Bascet Accurate Dampening) rezonanse kosza głośnika zostały bardzo precyzyjnie dopasowane do rezonansów własnych obudowy oraz rezonansów membrany. Efektem tych zabiegów jest możliwość przetwarzania przez głośnik szerokopasmowy 7 oktaw z bardzo niskimi zniekształceniami i wyrównanym poziomem. Głośnik potrafi także pracować przy dużych wychyleniach i wytworzyć znaczne poziomy głośności bez zniekształceń. 

     To complement such extraordinary midbass speaker, Maia Generation 2 is equipped with the 25mm (1in) silk dome tweeter used also in Electra Generation 3.    

Zwrotnica:

     Za „zszycie” głośników odpowiedzialna jest zwrotnica z filtrami 2 rzędu oraz układami korekcji impedancji i fazy. Filtry zostały dobrane bardzo precyzyjnie, aby uzyskać jak najbardziej naturalny przekaz oraz rozplanowanie dźwięku w przestrzeni. Zwrotnica zbudowana jest przy użyciu wysokiej klasy komponentów: wszystkie kondensatory to polipropylenowe Jantzen Audio, cewki nawinięte są drutem z miedzi beztlenowej, a rezystory są metalizowane i bezindukcyjne.

    Część wysokotonowa korzysta z systemu RFpath (Resistor Free path): z toru sygnału głośnika wysokotonowego wyeliminowano rezystor, co znacząco poprawia to reprodukcję mikrodetali. Zwrotnica posiada także system SGP (Single Ground Point): rozkład geometryczny elementów na płytce umożliwia utworzenie jednego punktu masy dla całej zwrotnicy czyli wszystkich elementów korekcyjnych i przewodów połączeniowych. Okablowanie głośnika szerokopasmowego zrealizowano skrętką litz o przekroju 2,5mm2 z miedzi beztlenowej wysokiej czystości, a głośnik wysokotonowy otrzymuje sygnał za pośrednictwem pojedynczych lakierowanych przewodów R-core o średnicy 0,7mm2 z miedzi beztlenowej. 
      Gniazda przyłączeniowe są pojedyncze i pozłacane.

Technical Data:

     Projekt:
Układ dwudrożny, zamknięta obudowa do ustawienia na półkę lub na podstawki, płaska wielowarstwowa obudowa zaprojektowana w systemie CRCdesign. Możliwość montażu na ścianie. 
     Głośniki:
Wysokotonowy: 25mm jedwabna kopułka chłodzona ferrofluidem, magnesy neodymowe, system BAD
Szerokopasmowy: 11cm bardzo lekka, wzmacniana, niepowlekana celulozowa membrana, kosz z systemem BAD, wentylowany układ magnetyczny. 
     Zwrotnica:
Systemy SGP i RFpath, zgrane w fazie/czasie filtry drugiego rzędu. Wysokiej jakości komponenty: kondensatory foliowe, cewki i okablowanie z miedzi OFC. Bezołowiowe wewnętrzne połączenia. Pojedyncze pozłacane terminale.
$szkic$
Czas dopasowania do wzmacniacza: około 70 godzin
Zalecana wielkość pokoju odsłuchowego:
    – system kina domowego z subwooferem: 15-35m2
Impedancja: 8ohms
Efektywność: 87dB
Moc maksymalna (RMS): 60W
Zalecana moc wzmacniacza: 3-60W
Pasmo przenoszenia (zawieszone na ścianie):
                           55Hz-22kHz (-3dB)
Wymiary zewnętrzne:
                    height: 26cm(93/4in)
                    width: 45cm(18in)
                    depth: 11cm(4in)
Masa:          7kg 
                    masa transportowa: 9kg

Maia dostępna jest w 5 unikatowych wykończeniach:

Czas wygrzewania:

     Zanim kolumny uzyskają pełnię walorów brzmieniowych minie kilkadziesiąt „roboczogodzin” (w zależności od posiadanego wzmacniacza potrwa to od kilku dni do nawet kilku tygodni). W tym czasie cewki i zawieszenia głośników, elementy elektryczne zawarte w kolumnie i elementy we wzmacniaczu będą optymalizowały swoje parametry.  
      Po tym czasie dźwięk stanie się bardziej naturalny i milszy dla ucha, brzmienie uzyska odpowiednią ilość i jakość niskich tonów. Po podłączeniu kolumn do innego wzmacniacza lub po długim okresie nie używania kolumn (kilka tygodni) ponownie będą wymagały kilkugodzinnego dopasowania.