Divine Acoustics przedstawia technologię CeraGem! Od wielu miesięcy w naszym laboratorium badaliśmy własności różnych materiałów i ich wpływ na brzmienie zestawu audio. Łączyliśmy różnego typu materiały, metale, ich stopy, minerały, ceramikę, materiały twarde i miękkie, testowaliśmy różne ich konfiguracje. Owocem tych prac jest wielowarstwowy układ, który bardzo skutecznie rozprasza, kumuluje i tłumi drgania, a tym samym pozytywnie wpływa na działanie systemu audio – od źródła, poprzez wzmacniacz, aż do zestawu głośnikowego.
Technologia CeraGem łączy w sobie zalety twardych materiałów: spieku ceramicznego, kamieni szlachetnych mających powtarzalną strukturę kryształu oraz różnych metali. Technologia CeraGem jest naszym autorskim rozwiązaniem i nie powiela schematów stosowanych przez inne firmy, które walczą z drganiami przy pomocy kulek ceramicznych, miękkich przekładek, magnesów lub łożysk.
Recenzje:

Budowa i zastosowanie:
Pierwszym projektem, w którym wykorzystano technologię CeraGem są stopy antywibracyjne Kepler. Mają one budowę wielowarstwową, kanapkową. Przystosowane są do użycia ich jako stopy głośników – mogą zastąpić kolce głośnikowe, mogą także zastąpić nóżki urządzeń takich jak odtwarzacze CD, przetworniki, wzmacniacze.
Kepler składa się z 40 elementów, a główna jego funkcja, czyli kumulowanie i rozpraszanie drgań realizowana jest przez 7 warstw wykonanych z różnych materiałów. Wewnątrz obudowy Keplera prostopadłościenna sztaba ceramiczna współpracuje z kamieniami szlachetnymi ustawionymi w kształt piramidy o podstawie trójkąta nierównobocznego. Kamienie utrzymywane są w stałej pozycji, współpracują ze stalą chromowo niklową i tworzą łącznie układ 3 warstw. Piramida spoczywa bezpośrednio na sztabie ceramiki, a układ ten obudowany jest innymi elementami, które delikatnie sprężają cały układ i tworzą swego rodzaju radiator zamieniający w ciepło skumulowaną energię. Górny gwintowany trzpień przekazuje drgania pochodzące od urządzenia lub głośnika bezpośrednio na wierzchołek piramidy. Do budowy Keplera w poszczególnych warstwach użyte zostały także stal, chrom, nikiel, miedź, tytan, molibden oraz elementy pomocnicze z drewna i poliamidu.
Zalety użytkowe konstrukcji:

- duża powierzchnia styku z powierzchnią podłogi/ blatu poprawiająca stabilność;
- łatwa regulacja wysokości głośników dzięki pierścieniowi w kształcie falbany;
- nakrętki zwiększające powierzchnię styku z urządzeniem audio w wersji nie przykręcanej;
- wymienne trzpienie o różnych wysokościach;
- kluczyki do wymiany trzpieni w zestawie.
Kepler oferowany jest w zestawach po 3 sztuki jako stopy do podkładania pod urządzenia audio oraz w zestawach po 8 sztuk jako zamiennik dla wkręcanych kolców głośnikowych. Maksymalne obciążenie jednej stopy to 20kg, można więc na zestawie 3 sztuk umieścić urządzenie o wadze do 60kg.
Dane techniczne:

- przecierać Keplera miękką wilgotną szmatką;
- nie używać agresywnych płynów czyszczących;
- nie moczyć Keplera w wodzie – może to spowodować uszkodzenie elementów wewnątrz konstrukcji.
- średnica zewnętrzna: 60mm;
- masa stopy: 247g;
- minimalna wysokość (z nakrętką): 35mm;
- maksymalna wysokość (z nakrętką): 40mm;
- wysokość trzpienia do wkręcania: 11mm, 20mm;
- Wersja pod głośniki z trzpieniami zamontowanymi na stałe;
- maksymalne obciążenie jednej stopy: 20kg;
- standardowy gwint trzpienia: M8;
- inne dostępne gwinty: M4; M6; M10, UNC 1/4;
- inne gwinty na zamówienie;